Deviatnik za blahorečenie biskupa Jána Vojtaššáka

Deviatnik za blahorečenie biskupa Jána Vojtaššáka

Ponúkame Vám na stiahnutie modlitbu Deviatnika za blahorečenie biskupa Jána.

Kto bol biskup Ján Vojtaššák a aký bol jeho životný príbeh nám v krátkosti približujú významné míľniky z jeho života. Modlitba za jeho blahorečenie prináša odpoveď, prečo chceme, aby Boží sluha biskup Ján Vojtaššák bol povýšený na oltár.

Počas modlitby deviatnika môžeme uvažovať o dôležitých životných udalostiach Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka – rodina, kňazstvo, diecéza, Cirkev, Eucharistia a Panna Mária. Jednotlivé dni prinášajú charakteristiku zo života Božieho sluhu a jeho myšlienku na danú tému. Každý deň je zakončený poďakovaním Bohu za dar života Božieho sluhu biskupa Vojtaššáka a modlitbou za jeho blahorečenie.

Zo života Božieho sluhu biskupa Jána je známe, že bol veľmi citlivý na potreby ľudí, ktorým s láskou slúžil. V rôznych životných ťažkostiach ho môžeme prosiť o jeho príhovor, zvlášť teraz, keď už vidí Božiu tvár. Preto v závere je uvedená modlitba na vyprosenie milostí na jeho príhovor.

Modlitba má veľkú silu. Boží ľud Spišskej diecézy, ale aj iní veriaci sa bez prestania modlia za blahorečenie svojho pastiera, ktorý obetoval svoj život na Božiu slávu, pre dobro Cirkvi, a ktorý bol vždy verný Bohu a svojej biskupskej službe až do konca. Pripojme sa teda my všetci s dôverou k tejto modlitbe.

ICDr. Peter Jurčaga, postulátor