Prípravy na 50. výročie smrti biskupa Jána

Prípravy na 50. výročie smrti biskupa Jána

V hornooravskej farnosti Zákamenné je opäť rušno. Po slávnostiach Dní obce Zákamenné, v ktorých sme si pripomenuli 400. výročie prvej písomnej zmienky o obci, pokračujeme v prípravách na veľkú Slávnosť 50. výročia smrti Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka.

Celá obec je v týchto aktivitách zjednotená a jej jednotlivé zložky dobre spolupracujú. Obecný aj Farský úrad spolu pripravujú trojdňový program, počas ktorého si pripomenieme toto výročie spolu s pútnikmi zo Spišskej diecézy, ale aj celého Slovenska.

V utorok 4. 8. privítame pútnikov zo Spišskonovoveského dekanátu. Program začne Krížovou cestou na Kalvárii o 13.00 hod. Sv. omša spojená s Korunkou k Božiemu milosrdenstvu bude o 15.00 hod. vo Farskom kostole. Hlavným celebrantom bude spišský dekan Slavomír Gallik a kazateľom zákamenský farár Cyril Hamrák. Po uctení hrobu bude pre hostí pripravené pohostenie a pamätný deň zakončíme literárno-dramatickým pásmom „Anjelom svojim prikážem o Tebe“ v Kultúrnom dome Zákamenné.

V piatok 7. 8. našu farnosť navštívi Konfederácia politických väzňov Slovenska, členovia Ústavu pamäti národa a ich hostia a pripomenú si výročie pohrebu biskupa J. Vojtaššáka sv. omšou o 14.00 hod., ktorú bude celebrovať HEDr. Ľuboslav Hromják, PhD.

Diecézna Slávnosť 50. výročia úmrtia Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka vyvrcholí v nedeľu 9. augusta. Program slávnosti s diecéznym biskupom Mons. Štefanom Sečkom a veriacimi z diecézy začne o 14.00 hod. O 14.10 bude Spomienková akadémia, ktorú si pripravili naši mladí. Slávnostná sv. omša s otcom biskupom Štefanom Sečkom bude o 14.30 hod. vo Farskom kostole. O 15.45 sa našim hosťom opäť predstavia ochotníci zo Zákamenného s literárno-dramatickým pásmom o živote biskupa Jána Vojtaššáka v Kultúrnom dome Zákamenné.

Prílohy


Pozvánka (klikni pre otvorenie  PDF)

plagat_web_50vyrocie-smrti-Vojtassak-2015-A4-color